skip to Main Content
biuro@lakierysamochodowepoznan.pl
Bezpieczeństwo W Transporcie

Bezpieczeństwo w transporcie

Środki transportu takie jak autobusy, pociągi lub statki stanowią dla inżynierów ciężkie wyzwanie w kwestii bezpieczeństwa i ochrony przeciwsłonecznej.

W przypadku pociągów i autobusów częstym i kosztownym problemem są graffiti oraz ataki wandalizmu . Folie okienne 3M można zastosować jako warstwę ochronną, którą po pomalowaniu sprayem czy zabrudzeniu farbą można usunąć i zastąpić kolejną. Na folii pozostają również wyżłobienia spowodowane żrącymi środkami chemicznymi. Aby przywrocić szybie jej oryginalny wygląd, wystarczy wymienić folię.

Zabezpieczające folie okienne firmy 3M stanowią również ochronę przed przedmiotami rzucanymi w pojazdy szynowe znajdujące się w ruchu. Folia zmniejsza ryzyko zranienia odłamkami szkła pochodzącymi z rozbitej szyby oraz samym przedmiotem rzuconym w pociąg.

W przypadku zderzenia się pociągów lub innego nieszczęśliwego wypadku, który może spowodować pęknięcie szyb, folie okienne 3M powodują utrzymanie pękniętej szyby w miejscu, co zmniejsza ryzyko powstania niebezpiecznych otworów w szybie i zatrzymuje pasażerów wewnątrz pociągu. Według ekspertów z zakresu bezpieczeństwa kolejowego jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż wypadnięcie pasażerów przez rozbite okna.

Translate »
Back To Top