skip to Main Content
biuro@lakierysamochodowepoznan.pl

Lakiery na zaciski hamulcowe

Naszym klientom oferujemy lakiery na zaciski hamulcowe. Dostępne są w kilku kolorach w formie spray oraz we wszystkich kolorach z palety RAL w wersji chemoutwardzalnej z przeznaczeniem do lakierowania pistoletem. Lakiery te mają podwyższoną odporność termiczną oraz dobre właściwości adhezyjne. Nakłada się je bez podkładu na odtłuszczoną i zmatowioną powierzchnię zacisku hamulcowego.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo również odpowiednie zmywacze, taśmy lakiernicze  oraz materiały ścierne potrzebne do przeprowadzenia procesu lakierowania.

lakier do zacisków samochdowychJak pomalować zaciski hamulcowe lub bębny ?

Instrukcja jest prosta, ale zastosowanie każdego punktu jest kluczowe. Ponieważ w przypadku niedokładnego wyczyszczenia zacisków lub zaniechania tego procesu nasze malowanie może okazać się klapą. Instrukcja jest dołączna również do każdego zestawu.

  1. Odkręć koła.

  2. Oczyść zaciski oraz powierzchnię, którą będziesz malował. Zrób to przy pomocy drucianej szczotki, która jest dołączona do zestawu. Następnie odtłuść zaciski przy użyciu preparatu, również dołączonego do zestawu. Tak przygotowane zaciski są gotowe do malowania.

  3. Odlej określoną ilość lakieru do plastikowego pojemnika i dokładnie wymieszaj przy użyciu szpatułki (w zestawie).

  4. Zanim zaczniesz malować, możesz osłonić miejsca, które chcesz zabezpieczyć, np. taśmą malarską.

  5. Następnie pomaluj interesujące Cię elementy przy użyciu pędzla dołączonego do zestawu.

  6. Odstaw zaciski do wyschnięcia. Producent zaleca zaniechanie używania auta do 24 godzin. Całkowite wyschnięcie następuje po 5 dniach.

Najczęściej zadawane pytania w sprawie lakierów?

-Co będzie mi potrzebne do samodzielnego pomalowania zacisków lakierem? Będziesz potrzebował rękawic ochronnych, szpatułkę, pędzla i szczotki ryżowej do oczyszczenia zacisków przed pomalowaniem. Doączone do zestawu.

-Ile razy muszę pomalować zaciski dla uzyskania najlepszego efektu? Dla najlepszego efektu i uzyskania intensywnego koloru producent zaleca dwukrotne pomalowanie. Odczekaj ok. 15-20 minut przed nałożeniem kolejnej warstwy.

-Po jakim czasie od pomalowania mogę wyruszyć w drogę? Zaleca się 24-godzinną przerwę, która da Ci pewność, że lakier jest już suchy. Po 5 dniach jest on w pełni wyschnięty – do tego czasu staraj się nie jeździć zbyt mocno i dynamicznie.

-Jak przygotować zaciskii hamulcowe do pomalowania? Oczyść je przy pomocy szczotki drucianej z zabrudzeń i ewentualnej rdzy. Następnie użyj środka odtłuszczającego Break Cleaner, dołączonego do zestawu FOLIATEC. Tak oczyszczone zaciski pozwolą utrzymać lakier przez długi czas.

-Kiedy mogę zacząć montować koła? Farba utwardza się po około 2 godzinach. Wtedy to możesz zacząć montaż kół. Całkowite utwardzenie następuje po 5 dniach.

-Czy mogę pomalować zaciski hamulcowe, które były malowane już wcześniej? Tak, ale przed rozpoczęciem malowania nie zapomnij o zeszlifowaniu starej farby.

Translate »
Back To Top